Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 539 wiadomości.

Ruszył Muzealny Klub Juniora!

W niedzielę, 22 maja, zainaugurowaliśmy w naszym Muzeum nowy cykl zajęć – Muzealny Klub Juniora. Będą one mieć charakter warsztatów plastycznych, przeznaczonych dla dzieci w wieku 4-10 lat i odbywać się raz w miesiącu – w niedzielę o godzinie 15:00.

Festiwal Ave Maria rozpoczęty!

Miło nam poinformować, mieliśmy przyjemność zainaugurować w murach Pałacu pod Filarami – w siedzibie Muzeum, tegoroczny, XVII już Festiwal Ave Maria.

Papier od A do Z.

Muzeum Saturn gorąco zachęca do zwiedzania prezentowanej aktualnie wystawy pochodzącej ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju zatytułowanej „Dzieje papieru i papiernictwa”.

Konkurs Piosenki Francuskiej w Muzeum

Niezwykła magia języka francuskiego – jednego z najbardziej poetyckich i urokliwych spośród języków świata, jest bezsprzeczna. Wysublimowanie, delikatność, czar to tylko niektóre spośród przymiotników, oddających wyjątkowość śpiewnej mowy Franków. Taka właśnie niezwykła atmosfera zapanowała w naszym Muzeum w środę, 18 maja.

Noc Muzeów pod znakiem papieru

Za nami VI czeladzka Noc Muzeów, która przerodziła się w prawdziwy festiwal papieru. To jedno z niewątpliwie najbardziej oczekiwanych w roku wydarzeń muzealnych rozpoczęło się otwarciem ekspozycji pochodzącej ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju zatytułowanej „Dzieje papieru i papiernictwa”.

Kod mistrzów, czyli historia sztuki dla koneseró

We wtorek, 17 maja, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kod mistrzów, czyli historia sztuki dla koneserów”, realizowane w ramach Muzealnej Akademii Seniora.

Inauguracja Festiwalu Ave Maria w Muzeum Saturn

Miło nam poinformować, tegoroczny, XVII już Festiwal Ale Maria zainauguruje koncert kameralny Anny Kutkowskiej-Kass, który odbędzie się w naszym Muzeum, 19 maja o godz. 18.00.

Kolejne spotkanie dla Seniorów!

W najbliższy wtorek, 17 maja, o godzinie 10:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kod mistrzów, czyli historia sztuki dla koneserów”, organizowane w ramach Muzealnej Akademii Seniora.

Mali bohaterowie wielkiej historii

W rocznicę krwawych bojów pod Monte Cassino w Muzeum Saturn odbyła się prezentacja opublikowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i współfinansowanej ze środków czeladzkiego muzeum publikacji zatytułowanej „Reprezentatywna mikroskala? Rozważania o tożsamości lokalnej mieszkańców Czeladzi z racji udziału ich przedstawicieli w bitwie pod Monte Cassino”.

71. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 1945 roku zakończył się w Europie najkrwawszy konflikt w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa. W tym dniu Niemcy złożyły bezwarunkową kapitulację. Pod dokumentem ze strony niemieckiej podpisał się feldmarszałek Wilhelm Keitel, natomiast w roli sygnatariuszy wystąpili – sowiecki marszałek Gieorgij Żukow, aliantów zachodnich reprezentował brytyjski generał lotnictwa Arthur Tedder.

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl