Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

  • Znaleziono 654 wiadomości.

Piosenka jest dobra na wszystko

Koncert Ewy Kopczyńskiej – niekwestionowanej gwiazdy marcowego wieczoru, doskonale znanej już stałym bywalcom „Muzycznych Piątków” był bez wątpienia nadzwyczajnym wydarzeniem. Wraz z akompaniatorką Ewą Zug, panie zafundowały gościom Saturna widowisko absolutnie zachwycające i niezapomniane.

Batik - tradycyjna metoda zdobienia jaj

W wtorek 21 marca miała miejsce kolejna Muzealna Akademia Seniora. Przybyli na spotkanie seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali krótkiego wprowadzenia dotyczącego jednego z charakterystycznych elementów polskiej Wielkanocy a mianowicie jajka. Dobrawa Skonieczna-Gawlik przybliżyła uczestnikom jego symbolikę a także różnorodne zabiegi ludowe z użyciem poświęconych skorupek lub całych jaj.

Piosenki Kabaretu Starszych Panów

Słynne piosenki Kabaretu Starszych Panów będzie można usłyszeć w najbliższy piątek w Muzeum Saturn. Mądre, dowcipne i wiecznie aktualne utwory Przybory i Wasowskiego w interpretacji znakomitej artystki Ewy Kopczyńskiej wybrzmią 24 marca o godz. 18.00. Solistce towarzyszyć będzie przy fortepianie Ewa Zug. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Gala imieninowa Marszałka Józefa Piłsudskiego

Po raz pierwszy w Czeladzi, 17 marca świętowane były imieniny Marszałka Piłsudskiego. Wydarzenie w swej wymowie nawiązywało do chlubnej tradycji rodem z II Rzeczypospolitej, w dziejach której był to dzień szczególny, dla wielu ważniejszy od świąt narodowych czy ważnych rocznic historycznych. 19 marca – w dniu wspomnienia św. Józefa z Nazaretu - rokrocznie, jak kraj długi i szeroki obchodzono imieniny Józefa Piłsudskiego.

Zagłębiowska Wielkanoc - Muzealna Akademia Senio

„Zagłębiowska Wielkanoc” to tematyka najbliższego spotkania w Muzeum Saturn w Czeladzi organizowanego w ramach Muzealnej Akademii Seniora. Spotkania nieco innego niż zwykle ponieważ oprócz omówienia tematu w sposób teoretyczny zaplanowano zajęcia warsztatowe ze zdobienia jaj techniką batikową.

Niebanalne kukiełkowe łyżki

Niedzielny Muzealny Klub Juniora w Muzeum Saturn w Czeladzi upłyną w temacie sztućców. Uczestnicy (bo jak się okazuje juniorem można być w każdym wieku), mogli wysłuchać krótkiego wprowadzenia dotyczącego historii łyżki, noża i widelca, zobaczyć sztućce przeznaczone do jedzenia, krojenia i nabierania różnych potraw oraz te stanowiące upominek np. z okazji chrztu.

Żydowski Wieczór Historyczny na Saturnie!

Piątkowy Wieczór Historyczny na Saturnie upłyną w temacie kultury żydowskiej. Dr Aleksandra Namysło przybliżyła zgromadzonym gościom podstawowe prawa judaizmu w tym zasadę koszerności, która wśród zgromadzonych gości wzbudziła duże zainteresowanie i wiele pytań. Prelegentka zaprezentowała również przedmioty nieodłącznie związane z życiem religijnym Żydów tj. tałes czyli szal modlitewny, czy tefilin.

Świętuj z nami imieniny Marszałka!

W uznaniu wielkich zasług Józefa Piłsudskiego dla Polski i Polaków oraz ze względu na zbliżające się stulecie odzyskania niepodległości Sejm RP podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2017 – Rokiem Piłsudskiego.

Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest w wielu państwach całego świata. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Dzień Kobiet
Wieczory Historyczne na Saturnie - Purim i Pesach

W najbliższy piątek o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Saturn na kolejne spotkanie w ramach Wieczorów Historycznych na Saturnie. Tym razem dr Aleksandra Namysło opowie o dwóch tradycyjnych świętach żydowskich: Purim i Pesach.

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl