20 GRU 2019

Zapraszamy do lektury "Oficyny Saturnowskiej"

Zbliżający się ku końcowi rok obfitował w wiele niebagatelnych wydarzeń kulturalnych, fascynujących odkryć, wydanych publikacji oraz licznych dowodów uznania i serdeczności płynących ze wszech stron. W najnowszym wydaniu Oficyny znajdą Państwo podsumowanie roku jubileuszu 10-lecia istnienia czeladzkiego Saturna, który okazał się dla nas bardzo szczęśliwy i szczodry. Za co bardzo dziękujemy!

Uwadze czytelników polecamy także artykuł przybliżający historię (nie)zrealizowanego planu zabudowy Czeladzi z połowy lat 30. XX stulecia. Pośród innych szkiców znajdą Państwo rozważania dotyczące nazewnictwa i zmieniającego się schematu obchodów Barbórki. Artykuł poświęcony uroczystościom w dniu wspomnienia św. Barbary – patronki górników, dopełniają teksty źródłowe opisujące przebieg 4 grudnia w czeladzkich kopalniach.

W grudniowym numerze informatora muzealnego nie zabrakło tekstu iście świątecznego, o tym jak dawniej w Zagłębiu Dąbrowskim obchodzono Boże Narodzenie. Treść artykułu może zaskoczyć nie jednego czytelnika.

Na szpaltach Oficyny ponadto informacje o minionych wydarzeniach muzealnych, a także zaproszenia do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej przygotowanej na pierwszy kwartał 2020 roku.

Wydawnictwo bezpłatne dostępne w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa - Oficyna Saturnowska.

Zachęcamy do lektury!