26 MAR 2019

Zapraszamy do lektury "Oficyny Saturnowskiej"

Z nieskrywaną radością i satysfakcją przekazujemy pierwszy w tym roku numer „Oficyny Saturnowskiej”. Niezwykłe, jubileuszowe wydanie muzealnego informatora stanowi podsumowanie minionych 10 lat działalności Muzeum Saturn.

Najnowszy numer kwartalnika otwiera rozmowa z dyrektor Muzeum Saturn Iwoną Szaleniec oraz nietuzinkowe, z przymrużeniem oka, przedstawienie kadry Muzeum.

Uwadze czytelników polecamy również artykuł przybliżający nieznane fakty z funkcjonowania czeladzkiego Saturna, między innymi wzruszającą uroczystość zaręczyn w muzealnych wnętrzach sali wystawowej, talenty aktorskie muzealników, ekscentryczne zaślubiny organizowane przez Izabelę Janachowską czy ducha Leona, mającego w opiece wszystkich pracowników Pałacu pod Filarami.

Na szpaltach Oficyny ponadto informacje o najnowszych publikacjach, minionych wydarzeniach muzealnych, a także zaproszenia do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej przygotowanej na drugi kwartał 2019 roku.

Wydawnictwo bezpłatne dostępne w siedzibie placówki, Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Kopalni Kultury, Cafe Desa, kiosku M.E.R.S.I. oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa - Oficyna Saturnowska.

Zachęcamy do czytania!