Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

12 STY 2018

Zapraszamy do lektury „Oficyny Saturnowskiej”

Najnowszy numer kwartalnika muzealnego otwiera rekomendacja wciąż jeszcze prezentowanej wystawy „Świat toruńskiego piernika”, która cieszy się ogromnym powodzeniem. Jak magnes przyciąga grupy szkolne i przedszkolne, a także całe rodziny. Dość powiedzieć, że niemal wszystkie czeladzkie przedszkola skorzystały z zaproszenia. Gościliśmy ponadto milusińskich z Sosnowca, Katowic, Bytomia i Tychów.

W numerze nie zabrakło jednakże tekstów historycznych. Jeden z nich przedstawia, nieznaną dotąd szerzej, sylwetkę znakomitego fachowca inżyniera Henryka Siwczyńskiego, który jako trzeci z kolei piastował funkcję naczelnego dyrektora kopalni węgla kamiennego „Saturn”, drugi natomiast porusza znaczenie pracy wykonywanej przez kobiety w przemyśle górniczym.

W listopadzie odszedł na zawsze pierwszy dyrektor i organizator Muzeum w Sosnowcu, przyjaciel naszej instytucji - Zbigniew Studencki. Z głębokim smutkiem żegnamy Go wspomnieniem pośmiertnym.

Wydawnictwo bezpłatne, dostępne w siedzibie Muzeum Saturn, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w wersji elektronicznej w zakładce – Wydawnictwa.

http://www.muzeum-saturn.czeladz.pl/wydawnictwa/ROK_2017

Warto czytać.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl