Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

14 MAJ 2019

„Zagłębiowscy architekci XIX i XX wieku”

Muzeum Saturn zaprasza do udziału w  konferencji naukowej „Zagłębiowscy architekci XIX i XX wieku", która odbędzie się 8 października 2019 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Dehnelów 10.

W bieżącym roku przypada 100. rocznica śmierci wybitnego architekta działającego w Zagłębiu Dąbrowskim – Józefa Pomian-Pomianowskiego. To dla nas okazja nie tylko do upamiętnienia tego budowniczego, którego dorobek jest nieoceniony a dzieła architektoniczne tworzą nieodłączną część tkanki zagłębiowskich miast. Ale to także niezwykła inspiracja, by zaakcentować twórczość innych, działających w regionie w okresie jego bardzo intensywnej zabudowy architektów, których działalność choć nierzadko znaczna, jest słabiej zapoznana. Chcielibyśmy zatem, aby planowana sesja naukowa stała się okazją do wydobycia ich sylwetek i zaprezentowania dorobku twórczego w postaci projektów jak i realizacji, stanowiących część dziedzictwa architektonicznego Zagłębia Dąbrowskiego.

Wystąpienia zgłaszane na konferencję powinny uzupełniać dotychczasowy stan wiedzy oraz prezentować aktualne wyniki badań lub prowadzonych działań, które nie były dotąd szerzej omawiane i publikowane. Pożądane są też nowe i ważne tematy związane bezpośrednio z architekturą Zagłębia Dąbrowskiego.

Osoby zainteresowane wystąpieniem z własnym referatem powinny przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy udostępniony poniżej) w terminie do 30 lipca 2019 roku.

Czas wystąpienia: 20 minut.

Udział w konferencji jest nieodpłatny.

 

Mamy nadzieję, że niniejsza propozycja spotka się z Państwa zainteresowaniem. Serdecznie zachęcam do udziału i dzielenia się wynikami swoich prac badawczych.

 

 

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
FORMULARZ REJESTRACYJNY FORMULARZ REJESTRACYJNY 19-05-29 10:10 439.2KB pobierz plik: FORMULARZ REJESTRACYJNY

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl