14 MAJ 2019

„Zagłębiowscy architekci 1870-1939”

Muzeum Saturn zaprasza do udziału w  konferencji naukowej „Zagłębiowscy architekci 1870-1939”, która odbędzie się 8 października 2019 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Dehnelów 10.

W bieżącym roku przypada 100. rocznica śmierci wybitnego architekta działającego w Zagłębiu Dąbrowskim – Józefa Pomian-Pomianowskiego. To dla nas okazja nie tylko do upamiętnienia tego budowniczego, którego dorobek jest nieoceniony a dzieła architektoniczne tworzą nieodłączną część tkanki zagłębiowskich miast. Ale to także niezwykła inspiracja, by zaakcentować twórczość innych, działających w regionie w okresie jego bardzo intensywnej zabudowy architektów, których działalność choć nierzadko znaczna, jest słabiej zapoznana. Chcielibyśmy zatem, aby planowana sesja naukowa stała się okazją do wydobycia ich sylwetek i zaprezentowania dorobku twórczego w postaci projektów jak i realizacji, stanowiących część dziedzictwa architektonicznego Zagłębia Dąbrowskiego.

Wystąpienia zgłaszane na konferencję powinny uzupełniać dotychczasowy stan wiedzy oraz prezentować aktualne wyniki badań lub prowadzonych działań, które nie były dotąd szerzej omawiane i publikowane. Pożądane są też nowe i ważne tematy związane bezpośrednio z architekturą Zagłębia Dąbrowskiego.

Osoby zainteresowane wystąpieniem z własnym referatem powinny przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy udostępniony poniżej) w terminie do 30 lipca 2019 roku.

Czas wystąpienia: 20 minut.

Udział w konferencji jest nieodpłatny.

Mamy nadzieję, że niniejsza propozycja spotka się z Państwa zainteresowaniem. Serdecznie zachęcam do udziału i dzielenia się wynikami swoich prac badawczych.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Formularz na konferencję naukową Formularz na konferencję naukową 19-05-14 10:15 447.25KB pobierz plik: Formularz na konferencję naukową