17 LUT 2016

Szkolny etap Konkursu Wiedzy o Czeladzi już za nami

Pierwsza runda tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Czeladzi odbyła się 2 lutego w szkołach podstawowych oraz dnia następnego w murach trzech gimnazjów. Tym razem przebiegała ona pod hasłem „Czeladź - znam swoje miasto”. Do szkolnych zmagań przystąpiło 221 piątoklasistów i 170 uczniów kl. II gimnazjów. Wszyscy z zapałem podjęli się trudu rozwiązania w ciągu 30 minut testu składającego się z 15 zadań o różnej trudności i sprawdzającego rozległość wiedzy w zakresie historii naszego miasta. Ten swoisty rodzaj egzaminu, inny dla każdej kategorii wiekowej, został przygotowany przez głównego organizatora, tj. Muzeum Saturn. Aby zakwalifikować się do etapu finałowego, a tym samym znaleźć się w najlepszej dwójce danej szkoły trzeba było odpowiedzieć poprawnie na jak największą liczbę pytań.

Oto finaliści pierwszej, konkursowej części, którzy w kwietniu będą walczyć o miano mistrza wiedzy o Czeladzi: Marcelina Ufel i Jan Podgórski (SP nr 1),Piotr Sączewski i Klaudia Stachura (SP nr 2), Jakub Maruszczak i Michał Karaś (SP nr 3), Julia Biłek i Karolina Borak (SP nr 7), Joanna Krupa iMarika Słabosz (G nr 1), Damian Lech i Weronika Kwiatkowska (G nr 2),Paulina Hamerling i Karolina Wójcik (G nr 3).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie finałowym!