14 KWI 2017

Świąteczny Muzealny Klub Juniora

Niedzielna Palmowa 9 kwietnia w Muzeum Saturn upłynęła, jak by mogło być inaczej, w temacie wielkanocnej palmy. Uczestnicy Muzealnego Klubu Juniora mogli wysłuchać informacji o pochodzeniu zwyczaju święcenia palm w Polsce, różnych ich rodzajach oraz zróżnicowanym składzie roślin jakie wchodzą w skład tego atrybutu wiosennych świąt. Potem z wielkim zapałem przystąpiono do komponowania palmy. Z gałązek jałowca, bukszpanu, sosny, tui, cisu, kolorowych traw oraz gałązek wierzbowych powstały przepiękne bukiety. Aby palmy były barwniejsze wykonano kwiaty z kolorowej krepiny, które wspaniale uzupełniły kompozycje. Zaangażowanie klubowiczów było przeogromne a efekty ich pracy podziwiać można na załączonych fotografiach. Zajęcia tradycyjnie poprowadził kustosz muzeum - Dobrawa Skonieczna-Gawlik.