12 CZE 2018

Skrzynki na wspomnienia z wakacji

Na ostatnich przed wakacjami warsztatach plastycznych Muzealnego Klubu Juniora, mimo słonecznej, iście letniej pogody przybyło liczne grono miłośników muzealnych zajęć. Pod okiem Bartosza Gawlika najmłodsi tworzyli metoda decoupage ozdobne, drewniane skrzynki. Kolorowe serwetki w rozmaite wzory: jabłuszka, piórka, kurki, motyle, kwiaty naklejane na skrzynki wyglądały niczym malowidła i tworzyły małe dzieła sztuki. W proces twórczy angażowali się nawet rodzice. Skrzynki będą zdobić parapety, balkony, kuchnie oraz pokoje dziecięce; a uczestnicy znaleźli na nie różnorakie przeznaczenie: będą sadzić kwiatki, przechowywać kamyki z wakacji czy zabawki. Praca w skupieniu z pewnością się opłaciła, oprócz satysfakcji, uczestnicy otrzymali słodki upominek na zakończenie sezonu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Muzealnym Klubie Juniora i zapraszamy we wrześniu!