19 GRU 2019

Rozśpiewana Czeladź

fot. MediaGroup

W murach czeladzkiego muzeum można było poczuć niezwykłą atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podczas tradycyjnego spotkania z cyklu „Cała Czeladź śpiewa kolędy” przy akompaniamencie Tobiasza Nykamowicza, wspólnym głosem, pod kierunkiem Anny Piech zabrzmiały znane i lubiane kolędy i pastorałki zaczarowując otaczający nas świat. Specjalnie wydane na tę okazję śpiewniki nie tylko cieszyły oko, ale również inspirowały do śpiewu jednym, chóralnym głosem.

W muzycznej podróży przez najpiękniejsze polskie melodie świąteczne uczestniczyły  Zastępca Burmistrza ds. komunalnych Elżbieta Dmitruk, Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Moćko oraz Kierownik Działu ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi Małgorzata Duda.

Wspólnemu kolędowaniu towarzyszyły przejmujące wspomnienia dotyczące tradycji i obrzędowości bożonarodzeniowych, ciepłe opowieści o najbliższych oraz szczere uśmiechy. Spotkanie dopełniły płynące z głębi serca życzenia bożonarodzeniowe.

Cała Czeladź śpiewa kolędy! 13.12.2019