02 STY 2019

Rekonstrukcji czar

Odtwarzanie wydarzeń historycznych ma wielowiekową historię. Rekonstruktorzy z dbałością o każdy szczegół przedstawiają dawne realia. Pełne rozmachu i zaangażowania widowiska dla niektórych są czystą rozrywką, dla innych sposobem na życie, próbą odtworzenia historii, autoedukacją i wymianą doświadczeń. To fascynująca podróż w czasie i lekcja żywej historii.

18 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Saturn o fenomenie rekonstrukcji historycznej opowie rekonstruktor, członek Konfraterni Mieszczańskiej „Sambucus Nigra” Przemysław Osmólski. Dopełnieniem wykładu będzie kuratorskie oprowadzanie po najnowszej wystawie „Fotograf pod Grunwaldem”, gdzie teoretyczne rozważania nad ideą rekonstrukcji będzie można skonfrontować z rzeczywistością.

Serdecznie zapraszamy na swoisty wehikuł czasu. Wstęp wolny.