Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

14 SIE 2019

Powstanie ponad podziałami

Wystawa plenerowa "Zagłębie Powstań Śląskich. Zagłębie Dąbrowskie wobec I Powstania Śląskiego", której organizatorem jest Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu powstała na okoliczność 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego - karty wspólnej historii Górnego Śląska i Zagłębia, która jest aktem patriotyzmu i poświęcenia w walce o niepodległość i odrodzenie Rzeczpospolitej.

Prezentowana wystawa ma na celu upowszechnienie wiedzy dotyczącej wydarzeń i finału Powstań związanych z włączeniem w 1922 roku Górnego Śląska do Rzeczpospolitej; jest także świadectwem silnych relacji śląsko-zagłębiowskich.

Ekspozycja ukazująca zaangażowanie Zagłębia Dąbrowskiego w działania powstańcze powstała przy współpracy z Muzeum Saturn, zagłębiowskimi instytucjami kultury, Archiwum Państwowym w Katowicach oraz Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach. Została dofinansowana i zrealizowana w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.

Wystawa prezentowana jest na płycie Rynku w Czeladzi od 14 sierpnia do 25 września.

W siedzibie Muzeum są również do nabycia bezpłatne katalogi wydane ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Gminy Sosnowiec oraz Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl