19 MAR 2018

Podróż w czasie…

16 marca podczas wernisażu wystawy „Czeladź. Obraz miasta dawniej i dziś” w sentymentalną podróż po Czeladzi zabrał nas będziński fotograf Roman Kowenia, który realizując autorski projekt zestawił archiwalne fotografie dawnej Czeladzi autorstwa braci Altman, Wilhelma Kidawy, Bronisławy Kondratowiczowej, Juliusza Kłosa i Jerzego Żymierskiego ze współczesnymi ujęciami miasta. Wystawa obrazuje przeobrażenie Czeladzi na przestrzeni lat, miejsca, które uległy zmianom, budynki, które przestały istnieć.

Wieczór pełen emocji uświetnił występ zespołu AcCello Duo – duet instrumentalny, który tworzą akordeonista Konrad Merta i wiolonczelista Piotr Gach.

Spotkanie stało się przyczynkiem do snucia opowieści z dzieciństwa, ciekawostek oraz wspomnień, których wspólnym mianownikiem była dawna Czeladź.

Ekspozycja jest czynna do 22 kwietnia, wszystkich zainteresowanych, mieszkańców i miłośników Czeladzi zapraszamy!