20 CZE 2018

O kuchni słów kilka..

Do serca domu, a w naszym przypadku do serca Muzeum – kuchni zaprosiliśmy seniorów na ostatnie przed okresem wakacyjnym zajęcia w ramach Muzealnej Akademii Seniora. Iście wyborna prelekcja Dobrawy Skoniecznej-Gawlik dotyczyła jakże by inaczej pomieszczeń kuchennych, sztuki kulinarnej oraz przechowywania i przyrządzania wyśmienitych potraw wedle dawnych rad i poradników z których korzystały mamy i babcie. Uwieńczeniem części wykładowej było kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Alchemia kuchni” – w salach ekspozycyjnych goście Muzeum mieli szanse zajrzeć do prawdziwej mieszczańskiej kuchni, przyjrzeć się procesom w niej zachodzących oraz pogawędzić o dawnych urządzeniach, których część z gości nadal pamięta z dawnych lat.

Serdecznie dziękujemy za cały rok spędzony w doborowym towarzystwie, mamy nadzieje, że we wrześniu spotkamy się w jeszcze większym gronie pasjonatów kultury, historii, sztuki i etnografii. Zapraszamy!