Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

02 STY 2019

Kalendarz Historyczny na 2019 rok

Rozpoczynający się rok 2019 jest idealnym momentem na zakup wyjątkowego Kalendarza Historycznego, wydawanego już od 6 lat przez Muzeum Saturn, aby przez najbliższe 365 dni towarzyszył Państwu codziennie, każdego dnia, ciesząc oko i nieustająco wzbudzać zachwyt.

Fotografie zamieszczone w kalendarzu są realizacją autorskiego pomysłu będzińskiego fotografika Romana Koweni. Ich nowatorstwo polega na próbie wpisania czeladzkich obiektów zapisanych na starych fotografiach w obrazy współczesnego krajobrazu miasta. Punktem wyjścia projektu stały się archiwalne zdjęcia naszego grodu: pochodzące z atelier Wilhelma Kidawy i Braci Altman (z zasobów Muzeum w Czeladzi) jak i te będące dziełem członków Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości (udostępnione przez Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk) oraz te wykonane przez Jerzego Żymirskiego (znajdujące się w zbiorach Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi).

Nowy rok, to również nowa, obniżona cena wydawnictwa, ostatnie egzemplarze kalendarza można nabyć w siedzibie Muzeum Saturn w cenie 12,00 zł.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl