07 MAR 2019

G. Verdi. Operowe fascynacje. Pieśni, arie, duety operowe.

Giuseppe Verdi jeden z najwybitniejszych kompozytorów operowych w historii. Jego wzniosła muzyka dominuje w repertuarach wszystkich teatrów świata. Pełne akcji scenicznej, ludowej melodii i dramatu utwory było dobrze przyjmowane przez publikę. Chór z jednej z jego opery stał się nieoficjalnym hymnem Włoch, natomiast opery „Joanna d’Arc” i „Lombardczycy” odczytywane były jako kompozycje nawołujące do ruchów wyzwoleńczych. Z biegiem lat jego kompozycje uległy zmianie, artysta wykształcił własne rozwiązania kompozytorski, czym trwale zmieniając historię muzyki operowej.

W ostatni piątek marca (29.03) w Muzeum Saturn w operowych fascynacjach, pieśniach, ariach i duetach operowych mistrza oper wystąpią: Ewa Banasiak, Jarosław Wewióra i Halina Mansarlinska – artyści z Teatru Muzycznego Arte Creatura.

Koncert w ramach „Muzycznych Piątków” jest biletowany. Bilety w cenie 5,00 zł do nabycia w siedzibie muzeum, przy ul. Dehnelów 10.